Projekt "Matura z roweru"

dzialaj

Dofinansowanie ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji FLZP "Młodzi Razem" i powiatu płockiego trafiło w tym roku między innymi do Klubu Hi-Ro. Przez sześć miesięcy będziemy realizować projekt "Matura z roweru" - cykl działań popularyzujących turystykę i rekreację rowerową w połączeniu z promocją historii regionalnej i atrakcji gminy Mała Wieś i sąsiednich. Chcemy pokazać rower jako najlepszego przyjaciela człowieka, narzędzie poznawania świata, szansę znalezienia pracy. Przewidujemy zajęcia i warsztaty dla uczniów podstawówek i gimnazjalistów, dla kobiet, niepełnosprawnych, instruktorów turystyki kwalifikowanej, wizytę w muzeum, sklepie rowerowym i wyjazd na tor kolarski.

Najważniejsza w tym wszystkim jest aktywność na rowerze, dlatego już od czerwca do końca sierpnia rusza Wakacyjna Liga Rowerowa. Mieszkańcy gmin Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów i Bulkowo oraz wszyscy, którzy będą spędzać na rowerze wakacje w naszych okolicach mogą zdobywać punkty za rajdy, ale również za rodzinne przejażdżki, a na koniec starać się o nagrody. Klub Hi-Ro kieruje swój pomysł nie tyle do wyczynowców, co do zwykłych miłośników dwóch kółek.

Zajrzyj na stronę Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej "Młodzi Razem"